Haber

Balbay: Erdoğan ve Esad Moskova’da görüşecek

Türkiye ile Suriye arasındaki resmi görüşmeleri değerlendiren Cumhuriyet Yazı İşleri Müdürü Mustafa Balbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Moskova’da görüşeceğini bildirdi.

Esad’ın, Türkiye’nin Suriye’deki askeri varlığını tamamen geri çekmesi ve Suriye yönetimine yönelik faaliyetleri desteklemeyi bırakması kurallarıyla Erdoğan’la görüşmeyi kabul ettiğini hatırlatan Balbay, lobicilik bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“Bu gelişmelerin devamının nereye varacağı belli. Dışişleri bakanlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Esad görüşecek. Son anda bir değişiklik olmazsa bu görüşmenin Moskova’da yapılması planlanıyor. Putin’in Erdoğan’a vaat ettiği Ankara koridorlarının alışılmadık kulisleri arasında!”

29 Aralık’ta Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmut Abbas, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Moskova’da bir araya geldi. MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da katıldığı bu görüşmenin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Şubat ayı başında Moskova’da Suriye ve Rusya Dışişleri Bakanları ile bir araya geleceklerini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

haberselim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu